FabLab na KUMSTu

Ve spolupráci s KUMSTem otevíráme nový prostor v centru Brna!

S prostorem máme dva záměry:

Poskytnout zázemí pro podporu kreativních podnikatelů

Pořádat Akademie digitálního řemesla pro veřejnost

Jak to u nás vypadá?

Co umí technologie ve FabLabu na kumstu

Laserová řezačka umí řezat plexi, papír, překližku a ještě k tomu gravírovat i do skla a eloxovaného hliníku.

Pomocí řezacího plotru si vyrobíte samolepku, šablonu nebo potisk na textil. Ten pak pomocí termolisu nažehlíte přímo na tričko nebo třeba plátěnou tašku. 

3D tiskárna vám umožní vytvořit unikátní modely a konstrukce z plastu. Využijete jí na prototypy i originální dárky nebo dekorace.

S programovatelným šicím a vyšívacím strojem můžete vytvářet originální oděvy a módní doplňky, ale i personalizované bytové textilie. Co si naprogramujete, to vám vyšije.

V mechadílně najdete základní nářadí na opracování dřeva, plexiskla, plastu nebo hliníku.

jsem kumsťák a chci využívat fablab

Pro kreativce zasídlené na KUMSTu je přístup do dílny zdarma!

Pro vstup do dílny je potřeba absolvovat školení alespoň na jednu technologii. 

Během svého prvního školení si vytvoříš profil v našem eshopu a dostaneš kartu na vstup do FabLabu. Díky ní získáš takřka neomezený přístup do dílny. Používat budeš moct ty stroje, na které jsi proškolený/á.

Na školení se přihlas přes tento formulář.

2. Absolvuj školení

Na školení se dozvíš, jak se strojem pracovat bezpečně, jak ho ovládat i jak připravit data ke svému projektu. Zároveň si práci se strojem vyzkoušíš v praxi.

3. Vyzvedni si kartu 

Na prvním školení ti dáme kartičku do FabLabu, která ti umožní vstup do dílny a použití strojů, na které jsi zaškolený/á. Popřípadě ti spárujeme tvou vlastní s našim systémem.

4. Začni tvořit! 

Tvořit můžeš začít klidně hned. FabLab na Kumstu je pro pro členy otevřený kdykoliv, mimo časy vyhrazené pro jiná školení nebo Akademie.

Pokud si s něším nebudeš vědět rady, napiš Adéle (drnovska@fablabbrno.cz).

FabLab je pro vás dostupný kdykoliv mimo akce v kalendáři níže.

Mám zájem o akademii digitálního řemesla

Co je Akademie digitálního řemesla?

Komplexní vzdělávací program, který má za cíl usnadnit lidem vstup do světa digitálního řemesla. Technologie se můžou zdát složité, ale ovládnout je může skoro každý. Digitální stroje ti umožní získat svobodu při tvorbě vlastních projektů, a taky ušetřit spoustu času, energie i peněz. Akademie tě provede celým procesem tvorby projektu od nápadu, přes digitální návrh až po výrobu reálného produktu. Pod vedením zkušných lektorů získáš potřebné znalosti, dovednosti i sebevědomí pro samostatnou tvorbu vlastních projektů pomocí digitálních výrobních strojů.

Naučíš se: 

Jak dlouho Akademie trvá?

Akademie trvá jeden semestr, tedy 13 týdnů. Lekce jsou 1x týdně a jedna lekce trvá cca 4 hodiny. Účastníci akademie mají po dobu jejího trvání přístup do dílny i mimo časy samotných lekcí. Pokud se budeš chtít do tvorby skutečně ponořit, můžeš ji využívat klidně každý den. :)

Kdy Akademie začíná?

Akademii vypisujeme 2x ročně, se začátkem v březnu (jarní běh) a v září (podzimní běh). Přihlásit se můžeš na webu FabLabu Brno. Přihlášky otevíráme v lednu (jarní běh) a v červnu (podzimní běh). 

Co když mi to nepůjde?

Většině lidí to na začátku nejde. :) Akademie tvoří bezpečný prostor, který ti umožní dělat chyby a obratem se z nich poučit. Budeš mít dostatek svobody pro vlastní tvorbu a zároveň ti po celou dobu bude krát záda lektor. 

Jaká je cena Akademie?

7990 Kč

Co je v ceně?

Obsah jednotlivých lekcí akademie najdeš tady

Akademii vypisujeme 2x ročně, se začátkem v březnu (jarní běh) a v září (podzimní běh).

Na kumstu se na tebe těší adéla

Adéla je vystudovaná architektka, která propadla makerství. Nechtěla celé dny jen ťukat do počítače, tak se naučila ovládat nejen digitální stroje a nyní tvoří vlastní designové výrobky z kůže, umělecké rekvizity a spoustu dalších projektů. 

To, jak teď FabLab na KUMSTu vypadá je hlavně její práce: od návrhu, přes výrobu většiny nábytku, až po koordinaci pomocníků a hlídání každého detailu. 

"Tahle dílna je zatím můj největší makerský projekt. Byla to dlouhá cesta plná fuckupů, ale věřím, že se nám podařilo vytvořit prostor, který bude vybízet k tvoření a poskytne makerům vše, co budou potřebovat. Včetně podpůrné komunity ostatních kreativců. :)"

Neváhej Adéle napsat na drnovska@fablabbrno.cz. :)